Tisk & papírenský průmysl


Tisk & papírenský průmysl

Challenging the world of digital media

Trh

V papírenském průmyslu existuje velké množství realizací:

• od archů papíru, který se stane novinami, časopisem, knihou, sešitem, apod. po list, který se může stát hodnotou pro to, co obsahuje, například bankovky, šeky, lístky, stvrzenky, cenné papíry, apod.

• obaly: od primárního a sekundárního obalu jako jsou sáčky a pytle na potraviny nebo další výrobky, obálky, listy papíru na zabalení, obaly na bonbóny, sáčky na farmaceutické výrobky, dárkový papír, po sekundární  terciární obal, jako je vlněná lepenka.

• úklid a hygiena: toaletní papír, kapesníky, ubrousky, kuchyňské utěrky, atd. (Tissue)

• další aplikace: papírové tapety, lepicí pásky, brusný papír.

Aby bylo možní tisknout na papír, a nejen to, vyvíjí tiskařský průmysl za tu dobu stále inovativnější technologie, které sahají od rotačního hlubotisku, po inkoustový tryskový tisk až po tisk 3D.

 

Faktory

Nutnost navýšení výroby papíru způsobila, že se vyvíjelo strojní zařízení a techniky pro stále rychlejší výrobu, které se soustřeďovalo na robustnost, rychlost, spolehlivost a odolnost na chemické přípravky vyskytující se v papírnách. 

Je tendencí, že se pro fázi zpracování papíru vyvíjejí zařízení stále flexibilnější z hlediska změn formátu, řezu apod., spolu se snahou zmenšit jejich rozměry a zaručit vysokou výrobní efektivitu. Účinnost výrobních strojů představuje zásadní parametr výkonnosti, pokud se týká výroby potištěných fólií, papíru typu tissue, apod. Výrobci disponující větší efektivitou mají výhodu v nižších nákladech a vyšší konkurenceschopnosti.

To vše se týká trhu západních zemí, zatímco v případě zemí rychle se rozvíjejících, kde je cena pracovní síly daleko nižší, jsou žádána zařízení s velmi nízkou mírou automatizace, se slušnou kvalitou tisku, ale především s nízkou cenou.

 

Řešení

Nepřetržité hledání efektivních řešení ve snaze snížit na minimum trhání archů během zpracování a tím snížit i počet zastávek stroje dělají z průmyslového odvětví Printing & Paper odvětví neutuchajícího rozvoje.

Díky vývoji těch nejpokrokovějších technologií je dnes společnost Camozzi schopna nabídnout kompletní řadu komponent vyznačujících se přesností a flexibilitou, od ventilových ostrovů po sériové moduly schopné řídit 64 signálů I/O, proporcionální servo-ventily realizované s patentovanými systémy založenými na principu rotačního pohybu pro ovládání průtoku, tlaku a polohy s vestavěnou elektronikou, až po válce a regulátory tlaku s vysokou citlivostí.