Kolejová technika


Poptávka po kolejové přepravě je tažena rostoucím požadavkem na mobilitu spotřebitelů, zavedení předpisů pro snížení emisí CO2 a vyšší energetickou účinnost, omezené dopravy uvnitř měst a neustálé zvyšování ceny paliv. 

Pneumatické a elektromechanické součástky, kterými jsou vybaveny vlaky, metro a infrastrukturní systémy, jsou vyprojektované tak, aby vyhovovaly přísným náležitostem z pohledu bezpečnosti, spolehlivosti, energetické účinnosti a provozu, a to i v těch nejobtížnějších podmínkách okolí. 
 

Standardní výrobní řada pneumatických součástek je obohacena o verze vhodné pro železniční odvětví, jde například o válce pracující s nízkou/vysokou teplotou pro mobilní plošiny a připojovací či manipulační systémy, ventily se širokým rozsahem ovládacího napětí, spojky pro brzdné systémy nebo proporcionální ventily pro regulaci průtoku maziv, vzduchu  vody.
 

kromě katalogových řešení může Camozzi nabídnout své zkušenosti při projektování a výrobě integrovaných systémů plug & play a speciálních výrobků vyžadujících specifická řešení.